Larp

SOBOTA

12:00

Prezentacja nowego systemu fabularnego “Horyzont”

Krzysztof “Vitalius” Pawłowski

(Zardzewiały Topór)

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się jakby wyglądało uniwersum gry fabularnej po połączeniu klimatu post-apo z space operą, gdzie Polska to jeden z wielu graczy na scenie świata w roku 2125?

Czy sądziłeś kiedykolwiek, że da się stworzyć podręcznik bez praktycznie żadnych funduszy, tylko przy pomocy życzliwych Ci ludzi?

Czy jeden człowiek może tego dokonać? Wpadnij, a się dowiesz…

 

13:00

Larp: WIELKIE WYBORY MISTRZA SKRYTOBÓJCÓW

Krzysztof “Vitalius” Pawłowski

(Zardzewiały Topór)

Zapraszam na larpa  Świata Dysku, mojego hołdu dla Terrego Pratchetta.Co trzy lata gildia skrytobójców wybiera nowego mistrza skrytobójstwa. W tym samym czasie lokalni grabarze też mają swoje święto, jest nim “święto martwej śmierci” jednakże jeszcze nikt nie znalazł żadnego powiązania między tym dwoma tak “różnymi” uroczystościami, a mózg przeciętnie logicznie myślącego człowieka czuje w tym powiązanie, prawda?

 

15:00

Larp: Bękarci Król

Jakub “Turbos” Dubrowski

(Zardzewiały Topór)

Westeros. Kraina Siedmiu Królestw, ziemie zamieszkiwane przez liczne rody. Miejsce intryg, konfliktów, sojuszy, zdrad, gier politycznych – stawką jest panowanie wszystkimi królestwami. Ostatnimi czasy doszło do tragedii – wasz władca pochodzący z rodu Targaryenów razem ze swoją żoną wyruszył za morze by zdobyć nowe ziemie i słuch o nim zaginął…

 

17.30

Jeep: Egzekucja

Mariusz Kapczyński

(Zardzewiały Topór)

Jeep – drama. Ze względu na poruszaną, raczej dojrzałą tematykę, przeznaczony dla graczy pełnoletnich.Czy zastanawiałeś się kiedyś ile potrzeba, żeby Twoje życie zupełnie zmieniło swój bieg? Wierzysz w Los? A może to przypadek. Albo zaplanowany bieg wydarzeń. I wreszcie… Czy to Ty będziesz patrzył w zimną stal lufy, czy to Ty będziesz z niej celował?

 

20:30

Larp: Zimowisko z duchami

Tomasz Kwarciński

(Zardzewiały Topór)

Wymknęliśmy się nocą. Pałacyk jest niedaleko. Ktoś zorganizował talerzyk, ktoś ma świeczkę, ktoś się boi, inny nie wierzy, pogadamy z Einsteinem…

Miała być świetna zabawa, ale coś poszło nie tak…

 

23:00

Larp:  Ostatni pułk

Sebastian Tauer

Lata 70, czas największego napięcia między NATO a Układem Warszawskim. W sztabie 16 pułku zmechanizowanego trwa narada. Dzielni żołnierze wiedzą tylko jedno: gdy wojna nadejdzie i głowice atomowe pójdą w ruch, wszystko się zmieni i nie będzie już powrotu do dawnego świata. Jeśli chcesz zostać prawdziwym oficerem walczącym z ohydnym kapitalizmem ku chwale naszej ludowej ojczyzny – serdecznie zapraszam – Sebastian Tauer

 

NIEDZIELA

2:00

Larp: Kontener X

Marcin Mątewski

Czy zawsze chciałeś iść na larpa, ale uważałeś, że brak Ci doświadczenia i umiejętności. Oto idealna okazja, aby zanurzyć się w ten świat. Żadna specjalna wiedza nie jest wymagana. Larp w klimatach cyberpunku.

“Wszyscy zostaliście wtłoczeni do ciężarówki. Każdy z Was ma coś na sumieniu. Wy wiecie co. W końcu do Konwoju Śmierci nie trafia się przypadkiem.”

 

4:00

Larp:  Niech żyje El Presidente

Sebastian Tauer

Czy marzyłeś kiedyś, by rządzić beztroskim państwem na Karaibach, gdzie słońce jasno świeci, piach jest ciepły, morskie fale muskają delikatnie brzeg, a najgorętsze plotki pani Grażyny spod dziewiątki dotyczą tego, jakim samochodem jeździ nasz El Presidente? Dziś chciałbym cię zaprosić, do objęcia władzy nad takim właśnie państwem. Zobacz jak politykę robi się pod palmami! Tylko nie rozpętaj kolejnej wojny atomowej.
 
6:00

Larp: Wyklęci

Julia Kowalska

Młoda praktykantka historii była przerażona pierwszą lekcją w pobliskim liceum. Drżącym głosem zaczęła: 4 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Data ta nie jest przypadkowa. Tego dnia w 1951 w mokotowskim więzieniu komuniści strzałem w tył głowy zamordowali przywódców IV Zarządu Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość – Łukasza Cieplińskiego i jego towarzyszy broni. Tworzyli oni ostatnie kierownictwo ogólnopolskiej konspiracji kontynuującej od 1945 roku dzieło Armii Krajowej.

Spoglądając na uczniów nie widziała słonecznej sali lekcyjnej. Widziała obskurną piwnicę. Równie przerażeni jak ona uczniowie patrzyli na kilka postaci. Ich twarze były tak obite i pokryte wyschniętą skorupą krwi, że nawet ona ich nie poznała. Patrzyła na “Gryfa”, “Inkę”, “Lalek”. Na bohaterów.

Wiedząc, że nie mają prawa być tutaj wszyscy razem, nieśmiało się uśmiechnęła.

 

9:00

Warsztaty dla początkujących z odgrywania postaci przy pomocy mowy ciała

Patryk Faberski

Warsztaty o gestach, postawach i sposobach poruszania. Czyli o tym jak przekonująco oddać charakter postaci jeszcze zanim otworzymy usta.

 

10:00

Białe zaręczyny

Anna “Egki” Chmura, Maria “Słodki Batat” Zabielska

Niegdyś w dostatnim państwie Altun zapanował głód i nieurodzaj. Wraz ze śmiercią królowej umarły wszelkie nadzieje na narodziny męskiego potomka. Jedyna prawowita następczyni, księżniczka Ariadna ma niebawem poznać przyszłego wybranka, a gdy tylko książę przybędzie do zamku, odbędzie się uroczystość zaręczyn.

 

12:00

Warsztaty z używania lin na larpach.

Ola “Selva” Wdowiak

Pokażę Wam na nich, jak związać kogoś estetycznie, bezpiecznie i zostawiając mu możliwość wyjścia w nagłej sytuacji. Wyjaśnię, jak prowadzić związanych larpowych jeńców, pleść kajdany dla więźniów i tworzyć ozdobne elementy strojów do mrocznych lub plemiennych rytuałów

 

14:00

Gotham: Sądny Dzień

Anna “Egki” Chmura, Julia “Ciramor” Jasudowicz, Zuzia “Andormeda” Franczak.

Nietoperz zniknął. Przepadł. Rozpłynął się w mroku. Może tym razem na dobre?

Nie uszło to waszej uwadze. Uwadze najgorszych przestępców i szumowin Gotham, dotąd powstrzymywanych jedynie przez samego Batmana. Z upływem czasu rosło wasze poczucie bezkarności. Bez Mrocznego Rycerza w końcu mogliście w spokoju wrócić do waszych codziennych zajęć – kradzieży, oszustw, morderstw. A teraz moglibyście przejąć władzę…