My Little Pony

Sobota

12:00 – 13:55

Filcowanie z Flutterką   

Jerzy Redlarski   

Spróbujemy z wełny i filcu stworzyć życie! I kucyki. I cokolwiek innego. Tak zwane “filcowanie na sucho” czyli rzeźbienie w wełnie z użyciem odpowiedniej igły, to technika pozwalająca na tworzenie pięknych i miłych w dotyku figurek, zabawek i ozdób. UWAGA: pochłania dużą ilość czasu! (i miłości)

 

14:00 – 14:55

Sunset Shimmer i Starlight Glimmer – niby tak, ale jednak nie do końca.   

Robert Okuła   

Sunset Shimmer i Starlight Glimmer uważane są za postacie bardzo do siebie podobne, wręcz bliźniacze. Czy tak jest na pewno? No kurde nie wiem…

 

15:00 – 16:55

Jajko z niespodzianką – czyli odniesienia do popkultury i świata rzeczywistego w My Little Pony

Przemysław Droździk   

Panel dyskusyjny ukazujący sekretne odniesienia dla dzieci ale i dla starszej widowni. Chcecie się dowiedzieć do czego odniesieniem są Snips i Snails lub kim w naszym świecie byliby Wonderbolts? Ruhisu zaprasza Was serdecznie na pogadankę, która zapozna Was nie tylko z odniesieniami do popkultury ale też przedstawi zapożyczenia ze świata realnego takie jak pojazdy, architektura i nie tylko.

 

17:00 – 18:55

Nowoczesne uzbrojenie Equestrii   

Paweł Wencel   

Prelekcja będzie dotyczyła wizji uzbrojenia kucy z Equestrii w nowoczesną broń (jak czołgi, broń palna, czy lotnictwo), w oparciu o prezentowany w serialu model polityki, żyjące w Equestrii kuce, czy ukształtowanie i gęstość zaludnienia. Oprócz spraw technicznych przedstawione zostanie też możliwe wykorzystanie takiego sprzętu.

 

19:00 – 20:55

Bestiariusz Equestrii – jednorożce, minotaury, gryfy i reszta   

Jakub Orłowski   

Prelekcja poświęcona rożnym istotom, które możemy zobaczyć w serialu: gryfy, jednorożce, pegazy, minotaur… skąd się wzięły w naszej kulturze, jak inspirowali się nimi twórcy i co z nimi chodzi.

 

21:00 – 22:55

Fallout: Equestria – Project Horizons   

Maciej Grądziel   

Była w zeszłym roku prelekcja o Fallout: Equestria. Teraz pora powiedzieć o fanficu stworzonym na podstawie powyższego fanfica, i który jest większy jak oryginał: czyli losy Blackjack oraz jej ekipy, w Hoofington. O rany, jak w oryginale było grubo, to tutaj jest diabelnie tłusto.

 

Niedziela

8:00 – 9:55

My Little Animation   

Maciej Grądziel   

Style animacji, techniki oraz inne ważne rzeczy, które dotyczą animacji w serialu, jak i w produkcjach fanowskich.

 

10:00 – 11:55

My Little Pony – sceny wycięte i niewyjaśnione.

Jakub Orłowski   

Zastanawialiście się kiedyś, co przed nami ukryli twórcy serialu My Little Pony? Czemu Sombra pojawia się od czapy, a Fluttershy jest o rok starsza? Kilka rzeczy wyjaśnię, będzie sporo spekulacji i teorii spiskowych!

 

12:00 – 12:55

Brony and Furry – wojna dla picu

Krystian Holz   

Omawianie różnic i podobieństw między fandomem Brony oraz furry.

 

13:00 – 13:55

Rozwodzenie nad finałem sezonu

Ryszard Pawłowicz   

Rozłożymy finał ostatniego sezonu na czynniki pierwsze, przeanalizujemy i omówimy teorię bycia najgorszym finałem wśród sezonów.

 

14:00 – 15:55

Media w fandomie MLP

Maciej Sionkowski

Prelekcja ukazująca przekrój przez wszystkie media w fandomie kucyków, od podcastów z najwcześniejszych dni fandomu, przez stacje radiowe i telewizje, a na serwisach informacyjnych skończywszy.