Naukowo-popkulturowa

BLOK NAUKOWY – SOBOTA

12:00-12:55

Freelance for dummies

Jakub Dranicki

Jak skutecznie popsuć projekt? O pracy na własną rękę i błędach, których można było uniknąć.

 

13:00 – 14:55

Uzależnienie od gier komputerowych – fakty i mity

Krzysztof Piersa

Gry komputerowe rozwijają we mnie strategiczne myślenie, komunikację, język angielski i zmysł artystyczny – bzdura.

Gry komputerowe powodują w nas agresywne zachowanie – również bzdura.

Dlaczego uzależniamy się od gier komputerowych? Gdzie leży granica między pasją a manią? Na te i wiele innych pytań odpowie Krzysztof Piersa, autor poradnika “Komputerowy Ćpun”.

 

15:00 – 15:55

“Wszystkiemu winne są te gry komputerowe!”

Krzysztof Piersa

Rodzice, Pedagodzy, Nauczyciele, psycholodzy, a nawet księża trąbią na alarm. Gry komputerowe to zło tego świata. Z jakimi stereotypami w trakcie spotkań autorskich mierzy się Krzysztof Piersa, autor “Komputerowego Ćpuna”, jedynego w Polsce poradnika dotyczącego uzależnienia od gier komputerowych… napisanego przez gracza.

 

16:00 – 16:55

Konkurs wiedzy bezużytecznej

Dominik Lazarowski

Przyjdź i sprawdź na jak bardzo przydało się bezproduktywne siedzenie w internecie i czytanie bezsensownych rzeczy.

 

17:00 – 17:55

Od MG do gamedevelopera – blisko czy daleko?

Maciej Kujawa

Prelekcja na temat powiązania “profesji” Mistrza Gry z projektowaniem questów i świata gry z perspektywy amatorskiego MG, pisarza, twórcy gier i programisty.

 

18:00 – 19:55

Tworzenie gier komputerowych

Jerzy Redlarski

Warsztaty skierowane do wszystkich (nie tylko programistów) którzy chcieliby nauczyć się tworzenia gier komputerowych. Pokazany zostanie proces tworzenia prostej gry w środowisku Unity. Zapraszamy również osoby zainteresowane tworzeniem grafiki do gier, efektów dźwiękowych, fabuły, mechaniki, projektowaniem poziomów, czy nawet promocją/marketingiem gier. Dyskusje mile widziane 🙂

 

20:00 – 20:55

Tajemnicze księgi, szyfry i manuskrypty

Dawid Schoenwald

Czy kryje się ziarenko prawdy w “Kodzie da Vinci”? Czym jest księga Voynicha? Chcesz poznać szyfr, którego nie złamał nawet E. A. Poe? Co ma wspólnego Titanic z książką o Titanie, napisanej kilkanaście lat wcześniej? Jeżeli uwielbiasz księgi, szyfry i manuskrypty skrywające tajemniczą wiedzę bądź są tak niezwykłe, że przeszły do historii, musisz być na mojej prelekcji!

 

21:00 – 22:55

Tajemnice Ugrofinów – baśnie i legendy Finów i Węgrów

Szymon Wojciechowski

Pokrótce przybliżę historię ludów ugrofińskich w Europie oraz przybliżę legendy i baśnie związane z tymi właśnie ludami. Odwiedzimy Väinämöinena oraz Turula.
 

BLOK POPKULTUROWY – NIEDZIELA

 
8:00

Zbrodniarze u ludobójcy w popkulturze

Magda Lemańczyk

Kiedy nosisz koszulkę z Che, a ze znajomymi witasz się słowami “heil hydra!”, przyjdź. Może zmieni to twój punkt widzenia na pewne sprawy.

 

9:00

Kinowe Uniwersum Marvela. O co chodzi z kamieniami nieskończoności, przewodnik dla tych co czują, że coś ich omija.

Radosław Augustynowicz

Przyjrzymy się dokładniej wątkowi w MCU, którego początki widzieliśmy w filmie… nie wiesz jakim? Zapraszam na prelekcję

 

10:00

Wprowadzenie do Marvela 101

Epsilion

Jeśli widziałeś już wszystkie filmy o Iron Manie i reszcie jego ekipy po 10 razy, zastanawiasz się dlaczego Spider-Man nie walczył w Bitwie o Nowy York i nie możesz spać zastanawiając się nad bezcelowością Ultrona, to jest to prelekcja dla ciebie. Postaram się opowiedzieć o uniwersum Marvela, wytłumaczyć dlaczego warto czytać komiksy, nawet jeśli niektórzy nie traktują ich zbyt poważnie.

 

11:00

Biadolenie o Sherlocku.

Szymon Mański

Krótki panel dyskusyjny, o jednym z najbardziej rozpoznawalnych seriali ostatnich lat. Co nie poszło w ostatnich sezonach? Dlaczego serial stracił na jakości? Zapraszam do dyskusji!

 

12:00

Luźna rekomendacja Netfliksowych seriali, czyli O PANIE KOCHANY, ILE TEGO JEST

Kanapka z Sensem

Jeśli jesteś serialowym geekiem podobnie jak ja, to jest to prelekcja dla Ciebie. Przeleję swoją serialową wiedzę w postaci rekomendacyjnego zestawienia Netfliksowych pozycji. Zapraszam serdecznie.

 

14:00

Gimby nie znajo!- konkurs multifandomowy

Emil Probant i Beata Kuźlecka

Brakuje ci smaku gumy turbo? Zarywałeś nocki oglądając Hypera? Wychowałeś się w latach zaczynających się od 19XX? A może też masz 14 lat i chcesz udowodnić starym ludziom że gimby jednak znajo? Przyjdź! nie pożałujesz!