Sci-fi/Postapo

Sobota

12:00 – 12:55
Warhammer 40 000
Kris Krisowski
Wprowadzenie do świata mrocznego i z ciężkim klimatem. Coś już słyszałeś, coś tam obiło się o uszy i wiesz że są jacyś tam Space Marines. Za mało? Pewnie że mało! Opowiem o rasach, zamieszkujących galaktykę o tym jak działa Imperium i dlaczego działa. Kto walczy za nas i z kim walczymy. Czym jest i jak działa Immaterium i kto ma największe jaja w galaktyce!

 
13:00 – 13:55
Stalowe Szczury. Czyli jak Michał Gołkowski wykorzystał temat Wielkiej wojny
Radosław “Falomiot” Gruszka
Jeżeli uważasz, że temat pierwszej wojny światowej jest na tyle odległy i nudny, jak flaki z olejem, że traktujesz go po macoszemu. Chciałbym przedstawić Wam, jak można z nudnego znanego powierzchownie tematu, kojarzonego głównie z walką w okopach i wojną pozycyjną, zrobić świetną opowieść pełną akcji i tajemnicy.
 
14:00 – 14:55
Stary Świat znowu w modzie!
Michał „Venris” Cieczko
Total War: Warhammer sprawił, że tysiące ludzi przypomniało sobie o fantastycznym świecie Warhammera. Dlaczego Stary Świat jest tak ciekawy i warty zapamiętania? Jak rozmnażają się orkowie i dlaczego elfy nie lubią brodaczy? Dlaczego Games Workshop rozdaje na lewo i prawo swoje licencje? Warto znowu porozmawiać o Warhammerze! Opowiada autor książki fantasy „Alastors: Człowiek zza Słońca”.
 
15:00 – 16:55
Przewodnik PostApo 2017
Dominika “Nerd Kobieta” Tarczoń
Co nas czeka w tym roku pod względem gatunku postapokalipsy – szerokie omówienie tematu.
 
17:00 – 17:55
Beskar’gam – Mandaloriańska zbroja
Ewka “Vhipir” Wołonkiewicz
Jeśli chciałbyś wyglądać, jak Boba Fett – najlepszy łowca nagród w całej galaktyce – to ta prelekcja jest dla Ciebie! Jeśli nie, to też, zapraszam. Opowiem o materiałach oraz technikach wykonania zbroi, trochę o typach pancerzy na przestrzeni wieków i nieco więcej o organizacjach zrzeszających gwiezdno-wojennych cosplayerów. W skrócie: Star Wars, łowcy nagród, najemnicy, zbroje i organizacje kostiumowe.
 
18:00 – 18:55
Łotr 1: Gwiezdne Wojny historie. Co grało a co nie?
Radosław “Kedar” Augustynowicz
Przyjrzymy się najistotniejszym momentom w filmie i sprawdzimy czy dla fanów/dla laików/ od strony wizualnej/muzycznej film ten trzyma się dobrze, czy też nie
 
19:00 – 19:55
Mass Effect – Inicjatywa Andromeda
Maria Mróz
Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę. Nie inaczej jest w kosmosie. Oto Inicjatywa Andromeda – program, który zabierze ludzkość dalej niż kiedykolwiek. W tym krótkim szkoleniu przedstawię wszystko co każdy szanujący się rekrut, czyli ty, powinien wiedzieć przed podróżą do nowego domu ludzkości.
 
20:00 – 20:55
Snoke, Rey oraz “ostatni Jedi”, czyli [subiektywnie] najlepsze teorie fanowskie w uniwersum Gwiezdnych Wojen
Wojciech Budzyński
Na prelekcji zamierzam przedstawić kilka star warsowych fanficów, głównie dotyczących najnowszej trylogii. Część z nich wraca do starych, dobrych czasów.
 
21:00 – 22:55
Poradnik młodego Stalkera
Kris Krisowski
Czyli co wiedzieć wypada, aby przekraczając kordon nie umrzeć za szybko. Czym jest i jak zabija radiacja oraz jak ochronić przed nią nasze dupska. O broni słów kilka, aby nie mylić podstawowych pojęć i nie pakować amunicji karabinowej do strzelby. Słów kilka o mutantach i anomaliach, czyli co nas zabije szybko i brutalnie, a co szybciej i brutalniej. Na sam koniec mięsko, czyli o artefaktach.
 
23:00 – 23:55
Szarlotka od podstaw wg. Carla Sagana
Konrad “Rączka” Jeleński
Kojarzysz gościa z mema Dude what? Znasz powiedzenie Billions and Billions? Wiesz, co wiezie Voyager? Na tej prelekcji dowiesz się więcej o postaci, która za tym wszystkim stoi. Prześledzimy życiorys wybitnego astronoma oraz szczegóły wiadomości wysłanych przez ludzkość w kosmos.
 

Niedziela

8:00 – 8:55
My, Mieszkańcy Nowego Świata
Kris Krisowski
Panel dyskusyjny, podczas którego wspólnie stworzymy ciekawe i unikalne społeczeństwo, które ma zaludnić post apokaliptyczną ziemię. Omówimy zagadnienia takie jak: hierarchia, zwyczaje, wierzenia, niezrozumienie pozostałości po dawnych czasach, nastawienie i styl życia. Jeżeli lubisz opracowywać własne postacie i całe grupy, czy to na potrzeby RPG, opowiadań. czy larpów. to jest to panel dla Ciebie.

 
9:00 – 9:55
StarCraft – z czym to się je?
Michał Sadecki
Czym jest Starcraft? Ma to w ogóle fabułę? Jak zbudowany jest świat? SC2 dead game? RTS wymierający gatunek? Esport?
Po odpowiedzi na te pytania, zapraszam na prelekcję.
 
10:00 – 11:55
Między S.T.A.L.K.E.R.E.M a stalkerem
Radosław “Falomiot” Gruszka
Stalker – dla jednych kojarzy się ze stalkingiem, dla innych z serią gier komputerowych, a jeszcze dla innych z niewyczerpalnymi możliwościami tworzenia uniwersów. Jeżeli jesteście ciekawi, jakie to uniwersa i jakich podobieństw i różnic można się doszukiwać, przysiądźcie się do ogniska, poczęstujcie się “KOZAKIEM” i wsłuchajcie się w melodie graną przez Saszę na gitarze.
 
12:00 – 12:55
Architekt, gubernator, admirał, czyli kto tworzy Imperium?
Magdalena Stawniak
Choć na samym szczycie imperialnej władzy stoją dwaj Sithowie, to jednak nie tylko na nich spoczywa obowiązek utrzymania porządku na rozległym terenie Imperium. Jest także kilka postaci, które niewątpliwie wpłynęły na jego obraz oraz historię. Jakie miejsce w strukturach władzy zajmowali Krennic, Tarkin i Thrawn? Czy bez nich Imperium istniałoby w znanym nam kształcie?
 
13:00 – 14:55
Jak Przetrwać Zombie Apokalipsę?
Kris Krisowski
Chcesz się dowiedzieć, jak się nie obudzić z ręką w nocniku, gdy wszystko się zacznie? Świetnie! Zatem zapraszam do mojego bunkra. Dowiesz się co zabrać, a co zostawić, jaką broń brać i czemu piła łańcuchowa to słaby pomysł. Zastanowimy się kogo zabrać, a kogo zostawić i jak będzie wyglądał dzień zero oraz dalsze etapy naszej “zabawy”.
 
15:00 – 15:55
Mniej znane science fiction
Filip Pokorzyński
Każdy widział Gwiezdne Wojny. Wielu widziało Obcego… To klasyki kina sci-fi, jednakże jest wiele filmów i seriali które często przebijają najbardziej popularne serie. Prelekcja będzie poświęcona  właśnie nim. Jeżeli masz więc dość łotra 1 lecz do dziś nie słyszałeś o Stargate Universe, andromedzie, Star Trek Tas. Pandorum, impostor, to przyjdź.