Informacje

Czym jest Bykon?

Bykon jest konwentem, czyli imprezą kulturalno-naukową zrzeszającą miłośników popkultury. Podczas trwania wydarzenia uczestnicy mogą dzielić się swoją pasją i zainteresowaniami. Ograniczenia wiekowe ani żadne inne nie istnieją, konwenty są przeznaczone dla każdego.
Misją Bykonu jest integracja fandomu popkultury przez co ma on ma status konwentu multifandomowego. Oznacza to, że zrzesza on fascynatów wielu różnych dziedzin, takich jak twórczość fantastyczna, science fiction, kultura Japonii oraz szeroko pojęta popkultura, obejmująca zarówno produkcje polskie, jak i zagraniczne – mowa tutaj nie tylko o kinematografii, ale także literaturze, muzyce i komiksach.

Więcej informacji na podstronie: O Bykonie

Kiedy i gdzie się odbędzie Bykon?

Odbędzie się on w weekend 19-20 października 2019 w III Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy.

Więcej informacji na podstronie: Data i miejsce


Ile będzie kosztowała wejściówka?

Wejściówka w dniu konwentu będzie kosztowała 40 zł za dwa dni atrakcji. Nie planujemy sprzedaży biletów na pojedyncze dni konwentu. W przedsprzedaży koszt wejściówki wynosi 35 złotych.

Czy będę mógł kupić wejściówkę wcześniej?

Tak, jest już możliwe zakupienie wejściówki w preakredytacji oraz opłacenie jej przelewem. Możesz to zrobić pod tym linkiem:
http://bit.ly/biletyBykon2019

Czy będę mógł zapłacić kartą?

Niestety nie posiadamy terminala, w dniu konwentu płatność będzie wyłącznie gotówkowa.

A może jakaś zniżka?

Zapraszamy do tworzenia konwentu! Wolontariusze otrzymują zwrot pieniędzy po wypełnieniu swoich obowiązków, a twórcy programu dostają 50% zniżki za godzinę atrakcji i 100% zniżki za dwie.

Zniżki przewidziane są również dla najmłodszych! Dzieci do lat 6 wchodzą na teren konwentu za darmo, a dzieci do lat 12-stu za połowę ceny!

Poza tym bilet w nieco niższej cenie można zakupić w preakredytacji: 35 zł. Preakredytacja będzie otwarta tylko do 23 września. Znajdziesz ją pod tym linkiem:
http://bit.ly/biletyBykon2019


Chcę zrobić dla was atrakcję

Zgłoszenia programu będą dostępne od 14 lipca 2019 do 15 września 2019. Do połowy września damy Ci znać czy Twój program został przyjęty.

Chcę wystawić u was stoisko

Zgłoszenia wystawców będą dostępne od 12 lipca 2019 do 31 sierpnia 2019. Do połowy września damy Ci znać czy Twoje stoisko zostało przyjęte.

Chcę zostać wolontariuszem (tzw. gżdaczem)

Zgłoszenia na wolontariuszy będą dostępne od 15 lipca 2019 do 15 września 2019. Do połowy września damy Ci znać czy Twoje zgłoszenie zostało przyjęte.

Kiedy będzie znany program?

Będzie on udostępniony najpóźniej dwa tygodnie przed wydarzeniem.

Kiedy będzie znana lista wystawców?

Będzie ona udostępniona najpóźniej dwa tygodnie przed wydarzeniem.

Czy odbędzie się konkurs Cosplay na scenie?

Ze względu na brak odpowiedniego miejsca, na tej edycji nie odbędzie się typowy konkurs Cosplay.


Co muszę zabrać na konwent?

Przede wszystkim dokument potwierdzający tożsamość oraz pieniądze na wejściówkę. Jeśli jesteś niepełnoletni, musisz zabrać ze sobą zgodę rodzica  (WZÓR). Jeśli masz zamiar nocować, weź śpiwór, karimatę i podstawowe przybory toaletowe typu mydło czy szczoteczka do zębów.

Czy będzie gdzie się przespać i zostawić rzeczy?

Tak, dla uczestników będzie udostępniona sala gimnastyczna szkoły jako miejsce noclegu.

Czy dla uczestników przewidziane są prysznice?

Tak, znajdują się one tuż przy sali gimnastycznej.

Gdzie kupię coś do jedzenia?

Przewidujemy tradycyjny już u nas Punkt Zamawiania Pizzy. Poza tym pobliżu konwentu znajdują się sklepy spożywcze oraz Biedronka, a nieco dalej galeria handlowa “Rondo”.


Jeśli masz więcej pytań, skontaktuj się z organizacją na Facebooku lub za pomocą emaila z zakładki “Kontakt”.