Manga & Anime

Sobota

 

12:00

Wartości w Anime!

Mateusz Guzowski

Niektórzy mówią chińskie bajki a ja mówię kręgosłup moralny.

 

14:00

Panel o sporcie w mandze i anime

Paweł Więzowski

Jeśli jesteś fanem koszykówki, piłki, rugby lub każdego innego sportu to właśnie prelekcja dla Ciebie Nie zabraknie wzmianki o łyżwiarstwie. Zapraszam serdecznie!

 

16:00

Fandubbing Live!

Katarzyna Jaroch Iseki

Wiesz, że w twoim mieście ktoś nagrywa openingi, vocaloidy i jpop po polsku? Nie? W takim razie przyjdź i posłuchaj na żywo!

 

17:00

Wszystko co chciałeś wiedzieć o Pokemonach, ale bałeś się zapytać.

Robert Okuła

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się historii jednego z najpopularniejszych uniwersów, dowiedzieć się ciekawostek itp. to ta prelekcja spełni Twoje oczekiwania.

 

18:00

Reality on Ice!!

Zuza Śliwa

“Yuri on Ice!!!” to zdecydowanie anime jesieni 2016. Zabawne, śliczne i wzruszające. Jednak część jego uroku stanowi też jego mocne zakotwiczenie w rzeczywistości. Jeśli chcecie wiedzieć ile pluszowych Puchatków pomieści lodowisko i kto jest pierwowzorem którego Viktora, Yuriego i spółki – serdecznie zapraszam. Ostrzeżenie – pokaźne stężenie słodyczy i miłości. Oraz niekontrolowany słowotok prowadzącej.

 

19:00

Panel One Piece

Paweł Więzowski

Zapraszam was na podróż po niebezpiecznych wodach Nowego Świata Podróż pełną niebezpieczeństw, szalonych przygód i niezmierzonych bogactw. Zapraszam do dyskusji!

 

20:00

Pogadanka Shonenowa

Paweł Więzowski

Jeśli jesteś fanem shonenów długich i krótkich, starych i nowych Jeśli lubisz Naruto lub go nienawidzisz to i tak panel w sam raz dla Ciebie Zapraszam na do dyskusji!

 

21:00

Japońskie animacje krótkometrażowe 2016

Paweł Krzywdziński

Pokaz krótkometrażowych filmów animowanych, amatorskich jak i profesjonalnych. Świeże, dziwne, pomysłowe, nieskrępowane.

 

23:00

AMV Night

Kamil “Zuldzin” Kuśmierek

Przegląd na którym obejrzymy zwycięskie AMVki z licznych konkursów oraz wybrane z ostatnich miesięcy.

 

Niedziela

 

8:00

Co to za bishounen/ikemen?

Klaudia Machul

Konkurs wiedzy z zakresu znajomości przystojniaków ze świata mangi i anime w formie screenówki 😉

 

10:00

Korzenie ze świata Dragon Balla

Agata Orwat Mamba

Poznaj zalążek świata wykreowanego przez Akirę Toriyamę, na którym narodziła się kultowa legenda świata mangi i anime jakim jest Dragon Ball! Zobacz pierwsze prototypy Bulmy i Son Goku. Poznaj mangi Akiry Toriyamy w zupełnie innej odsłonie, które wykreowały legendę. Przekonaj się, że seria DB jest tak popularna w Japonii iż przyczyniła się do powstania spin offów.

 

11:00

Reklamy ze świata Dragon Balla

Agata Orwat Mamba

Poznaj DB od strony reklamowej. Przyjdź i zobacz, że Goku i Vegeta nie tylko gościli w anime, ale też w kroplach do oczu czy meblach!

 

12:00

Jojo’s Bizarre Adventure – wiedzówka z serii

Paulina Szczepanik

Chcesz sprawdzić swoją wiedzę z jednej z najdłuższej serii mangi i anime? Wiesz ile członków liczy ród Joestarów? Jak działa King Crimson? Jaka inspiracja muzyczna przysporzyła do stworzenia danej postaci? Siedzisz tylko w anime czy w całej mandze? Sprawdź się! Zapraszamy na wiedzówkę z niesamowitych wojaży Dżodżo. Gwarancja dobrej atmosfery, adrenaliny, poszerzenia swojej wiedzy i nie tylko!

 

13:00

Pogadanka fandomowa

Paweł Więzowski

Zapraszam na dyskusje o tym jak konwenty wyglądały, wyglądają i będą wyglądać oraz dlaczego fandom jest taki zły i niedobry. Zapraszam!

 

15:00

Złodupcy, których kochamy, czyli pogadajmy o antagonistach w mandze i anime!

Wiktoria Janas

Krótki, nieduży panel dyskusyjny, na którym można wylać swoje żale, fangirlować czy wyrazić zachwyt nad kreacją genialnego antagonisty z ulubionej serii.