Aula Planszówkowa

SOBOTA

 

13:00 – 13:55

Nauka gry – Mafia

Przemysław Glazer

Podczas atrakcji zostanie omówiona jedna z najbardziej popularnych gier konwentowych – Mafia. Przedstawiona zostanie krótka historia Mafii, zasady i kilka odmian gry, m.in. jej wersja konwentowa. Po krótkim wstępnie zostanie rozegrana przykładowa partia, podczas której uczestnicy poznają zabawę w praktyce.

 

14:00 – 17:55

Prezentacja i nauka gry w Veto

Paweł Zmudzinski

Veto to kolekcjonerska gra karciana, której akcja rozgrywa się w realiach XVII-wiecznej Rzeczypospolitej, rozdartej walkami o obsadzenie tronu opustoszałego po śmierci Władysława IV Wazy. To gra, której świat zapełniają postacie znane z kart podręczników historii, powieści Sienkiewicza czy Dumasa, oraz inwencji własnej twórców tej “historii alternatywnej”. To gra pełna pojedynków i polityki, spisków i dyplomacji, mężnych szlachciców i wpływowych możnowładców.

 

19:00 – 20:55

PubQuiz – Zbierz drużynę i wspólnie wygrajcie nagrody!

Jacek Bejtka

Uważasz się za speca, nie tylko w dziedzinie swojego fandomu? Masz grupę znajomych, którzy są spryciarzami? Zbierzcie się w drużynę do sześciu osób i odpowiedzcie na pytania z 5 kategorii wiedzowych, by wspólnie dobrze się bawić i wygrać nagrody! PubQuiz to gra rozgrywana w pubach w całej Polsce, po raz pierwszy odbywająca się na konwencie! Zapraszamy!

 

21:00 – 22:55

Turniej w Przebiegłe Wielbłądy

Jakub Żak

Chcesz spróbować zarobić jak najwięcej pieniędzy na wyścigach wielbłądów? Obstawiaj dynamicznie zmieniającą się sytuację na planszy, rzucaj pułapki pod nogi zwierzaków, zgarniaj pieniądze! Pamiętaj, im wcześniej obstawisz, tym więcej możesz zarobić. Kto okaże się najlepszym graczem w tej zwariowanej grze?

 

NIEDZIELA

 

08:00 – 09:55

Turniej w Speed Cups

Jakub Żak

Sprawdź się w szybkiej, zręcznościowej grze, gdzie układasz kubki. Zmierz się z innymi graczami w tym błyskawicznym turnieju. Odkryj kartę i ułóż swoje kubki!
10:00 – 12:55

Nauka gry FKGK Jakub Wędrowycz + miniturniej

Adrian Kozak

Andrzej Pilipiuk popełnił postać. Brudną, śmierdzącą i pijaną. Ale kultową. Postać egzorcysty amatora, bimbrownika i starego łajdaka spod ukraińskiej granicy. Teraz masz okazję współtworzyć jego przygody. Zagraj by gromić Bardaków, Swołocz wszelaką, Duchy, Wampiry i inne ścierwa. Na pohybel wrogom!

 

13:00 – 14:55

Turniej w grę karcianą Szalone Zegarki

Paweł Górski

Sprawdź swój refleks i szybkość w imprezowej grze karcianej. Uważasz, że Jungle Speed i podobne gry są nie dla ciebie? Tutaj liczy się także koncentracja i pamięć, gdyż co rundę dochodzą nowe zasady, które musisz zapamiętać.